Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym są testery perfum i dlaczego są tańsze?

2023-08-22
Czym są testery perfum i dlaczego są tańsze?

Czym są testery perfum i dlaczego są tańsze?

Przeglądając ofertę Super Drogerii z pewnością zwrócisz uwagę na to, że poza standardowymi perfumami dostępne są także testery. To bardzo popularne produkty, chętnie wybierane głównie przez osoby szukające nowych zapachów dla siebie i chcące sporo zaoszczędzić. Czym są testery perfum? Dlaczego są tańsze? To już wyjaśniamy w naszym artykule.

Testery perfum, czyli właściwie co?

Zacznijmy od rozwiania częstej wątpliwości. Otóż testery perfum nie są tym samym co próbki perfum. Próbki to darmowe perfumy w małych opakowaniach, najczęściej o pojemności od 2 do 5 ml, które mają na celu zapoznanie się z danym zapachem, jego trwałością i tym samym umożliwienie podjęcia przemyślanej decyzji o zakupie.

Testery są natomiast produktami przeznaczonymi do sprzedaży, choć formalnie służą zareklamowaniu danego produktu kosmetycznego. Pokażmy to na prostym przykładzie.

Marka X opracowała nowy zapach. Nie ma pewności, czy zostanie on dobrze przyjęty przez konsumentów, dlatego postanawia przeprowadzić najbardziej wiarygodne badania, czyli wypuszcza na rynek testery. Są to pełnoprawne i pełnowartościowe perfumy, które różnią się od standardowych tym, że nie mają oryginalnego opakowania kartonowego i są rozlane do zwykłych, uniwersalnych flakoników.

Takie testery są oczywiście znacznie tańsze, dzięki czemu mogą trafić do większej grupy osób, które nie zaryzykowałyby wydania większej ilości pieniędzy na zakup nowego, nieznanego sobie jeszcze zapachu. Tutaj ryzyko ewentualnego rozczarowania jest stosunkowo niskie – jeśli zapach nie przypadnie klientowi do gustu, to zużyje się go np. w domu, a wydana kwota nie będzie aż tak odczuwalna w budżecie.

To warto wiedzieć

Testery perfum zawsze są odpowiednio oznakowane. Na kartonowym opakowaniu i flakoniku znajduje się napis „Tester” lub informacja „Only for demonstration”.

Dlaczego testery perfum są tańsze niż te same perfumy oferowane w zwykłej sprzedaży?

Odpowiedź jest prosta i częściowo już jej udzieliliśmy. Niższa cena jest pochodną braku oryginalnego opakowania oraz przede wszystkim flakonika – oba elementy mogą podnieść cenę perfum o dobrych kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt procent.

Poza tym same koncerny perfumeryjne często proponują testery swoim partnerom – drogeriom i perfumeriom – w dużo niższych cenach, aby mieć możliwość dotarcia z produktem do jak największej grupy klientów i uzyskania wiarygodnej informacji zwrotnej z oceną danego zapachu.

Czy testery mają inny skład niż produkowane seryjnie perfumy?

Absolutnie nie. To mit, że koncerny perfumeryjne wypuszczają na rynek testery o dużo lepszym składzie niż docelowe perfumy, aby tylko zareklamować produkt i zwiększyć jego sprzedaż. Po pierwsze: takie działanie jest surowo zabronione przepisami unijnymi. Po drugie: nikomu nie opłacałoby się uruchomienie dwóch osobnych linii produkcyjnych dla testerów i właściwych perfum.

Kiedy warto kupić tester perfum?

Zakup testera perfum to propozycja nie tylko dla ryzykantów czy osób, które lubią być zaskakiwane. Zauważmy, że na rynku – w tym w naszej drogerii – są dostępne testery doskonale znanych i lubianych zapachów. Jeśli masz swojego faworyta, to koniecznie sprawdź, czy uda Ci się kupić jego tester, oszczędzając tym samym sporo pieniędzy i wciąż ciesząc się ulubioną kompozycją zapachową.

Zwracamy natomiast uwagę na to, że testery nie nadają się na prezent, o czym decyduje brak oryginalnego opakowania i flakoniku. Dla siebie: jak najbardziej. Na upominek dla kogoś bliskiego: niekoniecznie.

Kup tester perfum w Super Drogerii  

Szeroki wybór testerów perfum w bardzo atrakcyjnych cenach znajdziesz w ofercie Super Drogerii. Są to zarówno nowości koncernów perfumeryjnych, jak i dobrze już znane, znakomicie oceniane zapachy czołowych domów mody.

Oczywiście kupisz u nas także seryjnie produkowane perfumy damskie, jak i perfumy męskie, w oryginalnych flakonikach i fabrycznych opakowaniach, pochodzące z oficjalnej dystrybucji i świeżego rozlewu.

Przypominamy, że jeśli chcesz zaoszczędzić na zakupach, to warto regularnie zaglądać do naszej drogerii i polować na wyprzedaż perfum – jest to świetna okazja do kupienia pięknego zapachu dla siebie, jak i na prezent w naprawdę okazyjnej cenie.

pixel