Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gdzie psikać męskie perfumy? Sprawdź, jak aplikować perfumy dla mężczyzn, aby przedłużyć trwałość zapachu

2023-06-26
Gdzie psikać męskie perfumy? Sprawdź, jak aplikować perfumy dla mężczyzn, aby przedłużyć trwałość zapachuMożesz kupić najpiękniejszy męski zapach za duże pieniądze, a i tak ostatecznie nie być z niego zadowolonym, jeśli popełniasz podstawowe błędy na etapie aplikacji. Faktem jest, że wielu panów psika męskie perfumy w sposób zupełnie przypadkowy, nie zwracając uwagi na to, gdzie trafia esencja zapachowa. Efekt? Przyjemny aromat jest wyczuwalny stosunkowo krótko i już w południe możesz mieć wrażenie, że cały zapach się ulotnił, co zmniejsza Twoją pewność siebie i wprawia w zakłopotanie (szczególnie, gdy masz zaplanowane ważne spotkania). W naszym artykule wyjaśniamy, gdzie psikać męskie perfumy, aby znacząco przedłużyć trwałość zapachu. Podajemy również kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci prawidłowo aplikować perfumy męskie.

Miejsca aplikacji perfum – gdzie je psikać?

Wielu panów nie przykłada szczególnej wagi do sposobu aplikacji perfum. Ot, rano psikają je na szyję, kołnierzyk koszuli, ewentualnie w powietrze, aby przejść pod perfumową mgiełką (sposób podpatrzony u partnerki). Okazuje się, że miejsca aplikacji perfum absolutnie nie powinny być przypadkowe. Obowiązuje tutaj łatwa do zapamiętania zasada: perfumy męskie psikamy w te miejsca, które są najmocniej ukrwione. Potocznie nazywa się je miejscami tętnienia (czyli można w nich łatwo wyczuć tętno serca). Panowie, którzy chcą dobrze pachnieć przez wiele godzin, nawet przez cały dzień, powinni aplikować męskie perfumy na:
  • kark,
  • szyję,
  • okolicę za uszami,
  • wewnętrzne strony nadgarstków (bez pocierania!),
  • zgięcia łokci i kolan,
  • opcjonalnie na klatkę piersiową, jednak głównie latem, gdy zakładamy na siebie mniej ubrań, np. mocno wydekoltowany t-shirt czy lnianą koszulę.

Woda kolońska a perfumy

Częstym problemem wśród panów jest połączenie wody kolońskiej po goleniu z perfumami. Oba zapachy mogą się oczywiście „gryźć”, wzajemnie tłumić lub mieszać, przez co efekt aromatyczny będzie dość nieprzyjemny dla otoczenia. Jak sobie z tym poradzić? Idealnie byłoby sięgnąć po wodę kolońską i wodę perfumowaną o podobnych nutach zapachowych, na przykład z tej samej linii danego producenta. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, to przynajmniej staraj się używać kosmetyków o zbliżonym charakterze – na przykład nie mieszaj orzeźwiającej, owocowej wody kolońskiej z ciężkimi, korzennymi perfumami wieczorowymi. Inną opcją jest golenie się wieczorem lub zrezygnowanie z wody kolońskiej na rzecz neutralnego zapachowo balsamu po goleniu.

Proste zasady, które pozwolą Ci przedłużyć trwałość zapachu

Wiesz już, gdzie psikać męskie perfumy, natomiast warto pamiętać, że na trwałość i jakość samego zapachu duży wpływ mają również inne czynniki bezpośrednio związane z aplikacją. Spokojnie, nie musisz wywracać swojego poranka do góry nogami czy wstawać pół godziny wcześniej – zasady są bardzo proste i nie wymagają dużego zaangażowania z Twojej strony.
  1. Dbaj o nawilżenie skóry– dobrze nawilżona skóra nie wchłania tak szybko aplikowanych kosmetyków, w tym perfum, dzięki czemu zapach będzie wyczuwalny znacznie dłużej. Optymalnie więc będzie zacząć dzień od prysznica, a jeśli nie wchodzi to w grę, to przynajmniej zacznij używać kosmetyków nawilżających dla mężczyzn, na przykład na bazie emolientów.
  2. Nie przesadzaj – zamiast dosłownie wylewać na siebie perfumy, zacznij je aplikować z głową, w odpowiednie miejsca na skórze. W przypadku perfum powiedzenie, że co za dużo, to niezdrowo, jest wyjątkowo trafne.
  3. Stosuj kosmetyki z podobnej grupy zapachowej, najlepiej jednej marki.
  4. Nie aplikuj perfum na spoconą skórę, próbując w ten sposób zamaskować przykry zapach. Zawsze lepiej jest najpierw wziąć prysznic lub przynajmniej się odświeżyć.
Prawda, że łatwe do zapamiętania? Przetestuj nasze porady przy okazji kolejnej aplikacji perfum i przekonaj się, jak niewiele potrzeba, aby dobrze pachnieć nawet przez cały dzień. Jeśli natomiast szukasz nowego zapachu dla siebie, to już teraz zapraszamy na zakupy w Super Drogerii. Mamy męskie perfumy czołowych marek, w tym Dior, Giorgio Armani, Hugo Boss, Dolce&Gabbana, Givenchy, Tom Ford czy Yves Saint Laurent. Kupując u nas zyskujesz gwarancję otrzymania oryginalnych perfum ze świeżego rozlewu.
pixel