Gdzie psikać męskie perfumy? Sprawdź, jak aplikować perfumy dla mężczyzn, aby przedłużyć trwałość zapachu
2023-06-26
Możesz kupić najpiękniejszy męski zapach za duże pieniądze, a i tak ostatecznie nie być z niego zadowolonym, jeśli popełniasz podstawowe błędy na etapie aplikacji. Faktem jest, że wielu panów psika męskie perfumy w sposób zupełnie przypadkowy, nie zwracając uwagi na to, gdzie trafia esencja zapachowa. Efekt? Przyjemny aromat jest wyczuwalny stosunkowo krótko i już w południe możesz mieć wrażenie, że cały zapach się ulotnił, co zmniejsza Twoją pewność siebie i wprawia w zakłopotanie (szczególnie, gdy masz zaplanowane ważne spotkania).
W naszym artykule wyjaśniamy, gdzie psikać męskie perfumy, aby znacząco przedłużyć trwałość zapachu. Podajemy również kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci prawidłowo aplikować perfumy męskie.
Miejsca aplikacji perfum – gdzie je psikać?
Wielu panów nie przykłada szczególnej wagi do sposobu aplikacji perfum. Ot, rano psikają je na szyję, kołnierzyk koszuli, ewentualnie w powietrze, aby przejść pod perfumową mgiełką (sposób podpatrzony u partnerki). Okazuje się, że miejsca aplikacji perfum absolutnie nie powinny być przypadkowe. Obowiązuje tutaj łatwa do zapamiętania zasada: perfumy męskie psikamy w te miejsca, które są najmocniej ukrwione. Potocznie nazywa się je miejscami tętnienia (czyli można w nich łatwo wyczuć tętno serca). Panowie, którzy chcą dobrze pachnieć przez wiele godzin, nawet przez cały dzień, powinni aplikować męskie perfumy na:- kark,
- szyję,
- okolicę za uszami,
- wewnętrzne strony nadgarstków (bez pocierania!),
- zgięcia łokci i kolan,
- opcjonalnie na klatkę piersiową, jednak głównie latem, gdy zakładamy na siebie mniej ubrań, np. mocno wydekoltowany t-shirt czy lnianą koszulę.
Woda kolońska a perfumy
Częstym problemem wśród panów jest połączenie wody kolońskiej po goleniu z perfumami. Oba zapachy mogą się oczywiście „gryźć”, wzajemnie tłumić lub mieszać, przez co efekt aromatyczny będzie dość nieprzyjemny dla otoczenia. Jak sobie z tym poradzić? Idealnie byłoby sięgnąć po wodę kolońską i wodę perfumowaną o podobnych nutach zapachowych, na przykład z tej samej linii danego producenta. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, to przynajmniej staraj się używać kosmetyków o zbliżonym charakterze – na przykład nie mieszaj orzeźwiającej, owocowej wody kolońskiej z ciężkimi, korzennymi perfumami wieczorowymi. Inną opcją jest golenie się wieczorem lub zrezygnowanie z wody kolońskiej na rzecz neutralnego zapachowo balsamu po goleniu.Proste zasady, które pozwolą Ci przedłużyć trwałość zapachu
Wiesz już, gdzie psikać męskie perfumy, natomiast warto pamiętać, że na trwałość i jakość samego zapachu duży wpływ mają również inne czynniki bezpośrednio związane z aplikacją. Spokojnie, nie musisz wywracać swojego poranka do góry nogami czy wstawać pół godziny wcześniej – zasady są bardzo proste i nie wymagają dużego zaangażowania z Twojej strony.- Dbaj o nawilżenie skóry– dobrze nawilżona skóra nie wchłania tak szybko aplikowanych kosmetyków, w tym perfum, dzięki czemu zapach będzie wyczuwalny znacznie dłużej. Optymalnie więc będzie zacząć dzień od prysznica, a jeśli nie wchodzi to w grę, to przynajmniej zacznij używać kosmetyków nawilżających dla mężczyzn, na przykład na bazie emolientów.
- Nie przesadzaj – zamiast dosłownie wylewać na siebie perfumy, zacznij je aplikować z głową, w odpowiednie miejsca na skórze. W przypadku perfum powiedzenie, że co za dużo, to niezdrowo, jest wyjątkowo trafne.
- Stosuj kosmetyki z podobnej grupy zapachowej, najlepiej jednej marki.
- Nie aplikuj perfum na spoconą skórę, próbując w ten sposób zamaskować przykry zapach. Zawsze lepiej jest najpierw wziąć prysznic lub przynajmniej się odświeżyć.