Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gucci

( ilość produktów: 3 )

Gucci to ścisła czołówka najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych domów mody na świecie. Marka od początku swojego istnienia przeszła wiele burz, wewnętrznych zawirowań czy skandali, co jednak nie przeszkodziło w wypracowaniu pozycji jednego z najważniejszych kreatorów trendów modowych w historii. Dla marki pracowali i wciąż pracują najwięksi projektanci naszych czasów. W ofercie dostępne są nie tylko ubrania, galanteria czy dodatki, ale także szalenie popularne perfumy Gucci, które kupisz w Super Drogerii.

Perfumy Gucci – kwintesencja szyku i dobrego smaku

Historia marki Gucci sięga początków XX wieku. Jej twórcą był Guccio Gucci, który początkowo skupił się na produkowaniu luksusowej galanterii skórzanej. Z wyrobów marki korzystały takie gwiazdy, jak Grace Kelly, Audrey Hepburn czy Jackie Kennedy.

Marka błyskawicznie zaczęła się rozwijać, wyznaczając trendy w dziedzinie mody. To jej zawdzięczamy m.in. wsuwane pantofle wzorowane na mokasynach czy torbę z bambusowym uchwytem. Gucci krok po kroku budował wielkie imperium modowe, które niestety w pewnym momencie zaczęło trząść się w posadach za sprawą rodzinnych intryg (co doskonale obrazuje film „Dom Gucci”).

Marka zyskała drugie życie w 1994 roku za sprawą Toma Forda, młodego wówczas projektanta, który tchnął w kolekcje skostniałego i wtórnego domu mody nowego ducha. Ogromnym sukcesem okazała się ostatnia kolekcja Forda w roli głównego projektanta marki, czyli jesień/zima 2004-2005, przez krytyków określona mianem najlepszej w historii światowej mody.

Gucci, jak przystało na luksusowy dom mody, ma w swojej ofercie również kilka linii perfum. Pierwsze perfumy Gucci pojawiły się na rynku w 1974 roku – debiutem był zapach Gucci No 1. Dziś marka oferuje szeroki wybór perfum damskich i męskich, a do jej najpopularniejszych zapachów zaliczymy Gucci Guilty czy Gucci Bloom – oba dostępne w ofercie Super Drogerii.

pixel