Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pojemność perfum: jaką wybrać? Podpowiadamy

2023-12-21
Pojemność perfum: jaką wybrać? Podpowiadamy

Perfumy to bardzo obszerna kategoria produktów kosmetycznych. Znajdziemy w niej perfumy damskie i męskie, zapachy słodkie i orientalne, orzeźwiające i „ciężkie”, wody perfumowane, wody toaletowe, mgiełki zapachowe, wody kolońskie itd. Jakby tego było mało, perfumy występują jeszcze w wielu wariantach pojemności, co dodatkowo komplikuje sprawę na etapie wyboru zapachu. W naszym artykule rzeczowo podpowiadamy, jaką pojemność perfum wybrać w zależności od konkretnej sytuacji. Zapraszamy do lektury.

Perfumy na prezent

Tutaj wybór jest bardzo prosty. Perfumy na prezent zwyczajowo kupuje się w jak największych flakonikach, najczęściej o pojemności 100 mililitrów. Wynika to z faktu, iż większy flakonik wygląda bardziej elegancko, a sam upominek sprawia też wrażenie bardziej wartościowego. Jeśli zatem chcesz kupić komuś bliskiemu perfumy na prezent, to celuj właśnie w pojemność 100 i więcej mililitrów.

Perfumy dla siebie

Szukając perfum dla siebie, z których planujesz korzystać codziennie, a szczególnie tych, które mają być Twoją podstawową kompozycją przez wiele kolejnych miesięcy, stawiaj na flakoniki o większej pojemności. Takim optimum wydaje się być 50 mililitrów, choć śmiało możesz zdecydować się również na 100-mililitrowy flakonik – szczególnie, gdy znasz dany zapach i wiesz, że dobrze się z nim czujesz.

Perfumy „na próbę”

Wiele osób regularnie zmienia zapachy, aby uniknąć znudzenia jedną kompozycją. Jest to bardzo dobry pomysł, którego realizacja pozwoli Ci wciąż odkrywać nowe zapachy – a jest ich przecież całe mnóstwo.

Jeśli natomiast decydujesz się na zakup zupełnie nieznanych sobie perfum, szczególnie takich, które zadebiutowały na rynku stosunkowo niedawno, to rozsądnie będzie wybrać te o mniejszej pojemności. Gdyby jednak nie przypadły Ci do gustu, to nie będziesz się z nimi męczyć miesiącami, tylko szybko je zużyjesz lub po prostu podarujesz komuś znajomemu bez żalu.

Perfumy podręczne

W swojej kosmetyczce warto mieć również perfumy o mniejszych pojemnościach, które będą pełnić funkcję podręcznych. Małe flakoniki świetnie sprawdzają się do noszenia w torebce czy do zabierania ich w podróż, na przykład służbową, weekendową czy wakacyjną. Tutaj optymalnym wyborem są perfumy w 30-mililitrowych flakonikach.

Nie przesadzaj z pojemnością perfum

Utarło się, że perfumy najlepiej jest kupować w jak największych flakonikach. Rzeczywiście, im większa pojemność, tym bardziej opłacalny zakup (w przeliczeniu na mililitry eliksiru). Z drugiej jednak strony łatwo można tutaj wpaść w klasyczną pułapkę.

Chodzi o to, że kupując perfumy w dużych flakonikach, niejako skazujemy się na długie używanie tego samego zapachu. Niektóre osoby korzystają z jednych perfum przez okrągły rok, w efekcie czego dany zapach szybko zaczyna je nudzić, a nawet irytować, nie wspominając o tym, że po kilku miesiącach przestaje być wyczuwalny (skutek przywyknięcia).

Stąd zawsze radzimy, aby w miarę możliwości kupować perfumy o mniejszych pojemnościach i używać ich zamiennie, co pozwoli uniknąć efektu znudzenia, otwierając przy tym drogę do ciągłego odkrywania nowych kompozycji.

Wyjątek stanowi sytuacja, w której masz swój ukochany zapach i za nic w świecie nie chcesz go zmieniać. Wówczas oczywiście warto kupować perfumy o jak największej pojemności, co po prostu się opłaca i eliminuje konieczność częstego uzupełniania kosmetyczki.

Zapraszamy na zakupy do Super Drogerii

Perfumy męskie i damskie w różnych wariantach pojemności kupisz oczywiście w Super Drogerii. Nasza oferta obejmuje zapachy czołowych marek perfumeryjnych, w tym Yves Saint Laurent, Chanel, Dolce & Gabbana, Versace, Armani, Hermes, Creed, Dior, Prada czy Hugo Boss.

Kupując perfumy w Super Drogerii masz gwarancję otrzymania oryginalnego produktu ze świeżego rozlewu. Koniecznie sprawdź też atrakcyjne cenowo testery perfum.

Zachęcamy do lektury pozostałych artykułów na naszym blogu. Dowiesz się z nich m.in., jakie perfumy są najbardziej uniwersalne oraz jak powstają perfumy.

pixel