Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mit czy prawda? Poznaj najczęściej powtarzane mity o perfumach

2023-09-25
Mit czy prawda? Poznaj najczęściej powtarzane mity o perfumachPerfumy są na tyle powszechnymi produktami codziennego użytku, że siłą rzeczy narosło wokół nich sporo mitów. Część znajduje potwierdzenie w rzeczywistości, natomiast większość popularnych twierdzeń nie ma żadnego uzasadnienia w faktach. W kolejnym poradniku Super Drogerii przyglądamy się najczęściej powtarzanym mitom o perfumach, w które nie ma sensu wierzyć. Zapraszamy do lektury.

W Internecie są tylko podróbki

Nie brakuje osób, które mają awersję do kupowania perfum w Internecie. Zwykle wynika to ze złych doświadczeń, ale też z pokutującego przekonania, że w sprzedaży online znajdują się wyłącznie podróbki perfum. Nie jest to oczywiście prawda. W sieci bez problemu znajdziemy zaufanych sprzedawców perfum damskich i męskich, którzy gwarantują oryginalność oferowanych produktów pochodzących z oficjalnej dystrybucji. Taką pewność daje Ci Super Drogeria.

Testery perfum są lepsze niż seryjne kosmetyki

To jeden z najciekawszych mitów, który urósł wręcz do rangi małej teorii spiskowej. Można się spotkać z opinią, jakoby producenci perfum wypuszczali na rynek testery o lepszym składzie, trwalsze i atrakcyjniejsze pod względem kompozycji zapachowej, byle tylko zdobyć klientów, a następnie uraczyć ich produktami niższej jakości. Po pierwsze: takie działanie godziłoby w renomę marki, na co większość czołowych producentów absolutnie nie może sobie pozwolić (wcześniej inwestując miliony euro w wypracowanie rozpoznawalności i zdobycie zaufania klientów). Po drugie: nikomu nie opłacałoby się uruchomienie dwóch równoległych linii produkcyjnych, jednej dla testerów, drugiej dla docelowych perfum. Koszty były zupełnie niewspółmierne do rzekomych korzyści. Więcej o testerach perfum przeczytasz w osobnym artykule na naszym blogu.

Perfumy sprzedawane w Internecie są niskiej jakości

Trudno dociec, jaka jest geneza tego mitu, natomiast prawdopodobnie jego autorami są osoby, które dały się skusić na zakup perfum w bardzo niskiej cenie, z niewiadomego źródła, a więc niemal na pewno podrobionych. Trzeba pamiętać, że perfumy należą do najczęściej falsyfikowanych produktów na świecie, a handel takimi podróbkami rzeczywiście kwitnie w sieci. Wystarczy natomiast wybierać sprawdzonych, renomowanych sprzedawców, aby uniknąć jakichkolwiek problemów. Mitem jest twierdzenie, że do sprzedaży internetowej trafiają perfumy niższej jakości – to nikomu by się nie opłacało, dlatego wybierając perfumy męskie czy damskie, np. Armani Code Profumo czy Dolce&Gabbana King nie ma żadnego znaczenia, czy kupujemy je w drogerii stacjonarnej czy internetowej – oczywiście poza różnicą w cenie na korzyść tej drugiej.

Miejsce aplikacji perfum nie wpływa na ich trwałość

Wiele osób wciąż wychodzi z założenia, że sposób aplikacji perfum to kwestia wyłącznie uznaniowa, niemająca żadnego wpływu na ich trwałość. To mit, ponieważ okazuje się, że kosmetyki zapachowe powinniśmy psikać przede wszystkim w tzw. miejsca tętnienia, czyli za uszami, na szyję, nadgarstki (bez pocierania) oraz na dekolt. Można również wykonać tzw. mgiełkę perfumową, czyli psiknąć kosmetykiem w powietrze i przejść się pod aerozolem. Aplikowanie perfum w przypadkowe miejsca, zwłaszcza w dużych ilościach, wcale nie zwiększa ich trwałości i jest jednym z najczęstszych błędów. Więcej o tym, jak ważne jest stosowanie perfum na określone partie ciała, przeczytasz w artykule poświęconym prawidłowemu aplikowaniu perfum męskich.

Perfumy należy przechowywać w łazience

Ten mit funkcjonuje od tak dawna, że będzie bardzo trudno go wyplenić – ale warto próbować. Nie ma powodów, dla których perfumy powinno się przechowywać w łazience, może poza wygodą i oszczędnością czasu. Jeśli natomiast masz toaletkę czy choćby komodę w sypialni, to zawsze lepszym pomysłem będzie przechowywanie perfum w takim miejscu, najlepiej z dala od światła słonecznego. Dlaczego? Ponieważ w łazience panuje nie tylko podwyższona wilgotność, ale także częste zmiany temperatury, co ma negatywny wpływ na trwałość perfum – nawet zamkniętych w szczelnym flakoniku. Zajrzyj też do innych artykułów poradnikowych na naszym blogu, z których dowiesz się m.in., jak powstają perfumy oraz dlaczego warto kupować perfumy online.
pixel