Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Na ile starcza 100 ml perfum? Podpowiadamy!

2024-05-23
Na ile starcza 100 ml perfum? Podpowiadamy!

Perfumy o pojemności 100 ml to zdecydowanie najczęstszy wybór klientów Super Drogerii. Takie flakoniki są nie tylko praktyczne, ponieważ wystarczają na długo, ale też najbardziej opłacalne w przeliczeniu na 1 ml płynu. Być może rozważasz właśnie, jaką pojemność kupić i zastanawiasz się, na ile starcza 100 ml perfum. Trudno udzielić tutaj jednoznacznej odpowiedzi, natomiast można w dużym przybliżeniu określić wydajność takiego kosmetyku, o czym więcej przeczytasz w naszym artykule.

Częstotliwość aplikacji

Podstawowym czynnikiem, który decyduje o tym, na ile starcza 100 ml perfum, jest częstotliwość ich używania. Jest to oczywiście kwestia mocno indywidualna – są osoby, które dosłownie wylewają na siebie perfumy, ale są i takie, które korzystają z nich nad wyraz oszczędnie.

Można pokusić się o oszacowanie okresu użytkowania pojedynczego flakoniku perfum o pojemności 100 ml, uwzględniając liczbę aplikacji w ciągu dnia. I tak:

  • Jeśli używasz perfum tylko rano, przed wyjściem do pracy i spryskujesz nimi ciało poprzez jednorazową aplikację (jedno naciśnięcie atomizera), to taki flakonik spokojnie wystarczy Ci na około 2-3 lata.
  • Jeśli używasz perfum dwa razy dziennie, znów jednokrotnie spryskując ciało, to analogicznie flakonik powinien wystarczyć na 1-2 lata.
  • Jeśli natomiast używasz perfum dość intensywnie, spryskując się nimi kilka razy dziennie, po jednej aplikacji na jedną partię ciała, to spodziewaj się, że flakonik o pojemności 100 ml wystarczy Ci na jakieś 6-7 miesięcy.

Czy wiesz, że…

pojedyncze psiknięcie, czyli jednokrotne naciśnięcie atomizera, uwalnia około 0,1 ml perfum? Oznacza to, że teoretycznie flakonik o pojemności 100 ml powinien wystarczyć na około 1000 pojedynczych aplikacji.

Przy okazji zachęcamy do lektury innego artykułu na blogu, w którym podpowiadamy, gdzie psikać perfumy, aby ich zapach był wyraźnie wyczuwalny dla otoczenia i długo utrzymywał się na skórze.

Nie przesadzaj z oszczędzaniem perfum

Wiele osób ma niestety nawyk nadmiernego oszczędzania perfum, co jest pokłosiem tego, że przed laty produkty zapachowe uchodziły za luksusowe i były bardzo drogie w relacji do zarobków. Czasy się jednak zmieniły, podobnie jak dostępność perfum.

Dziś naprawdę nie ma potrzeby traktowania perfum z przesadnym pietyzmem i używania ich tylko od wielkiego święta. Jeśli codziennie wychodzisz z domu w miejsca publiczne, na przykład do pracy, to zadbaj o to, aby zawsze dobrze pachnieć i nie ograniczaj się tylko do jednokrotnej, porannej aplikacji.

Bardzo wskazane jest powtórzenie aplikacji w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli używasz wody toaletowej lub wody perfumowanej, gdzie trwałość zapachu jest jednak dość ograniczona. Warto więc mieć pod ręką flakonik swoich ulubionych perfum, aby po prostu się odświeżyć np. przed wyjściem z biura.

Ponadto nie ma co ukrywać, że perfumy, zwłaszcza źle przechowywane (np. w wysokiej temperaturze, bez zawleczki czy wystawione na bezpośrednie działanie słońca) po czasie tracą swoje właściwości, ich zapach się zmienia i może być mniej trwały. Jest to kolejny argument przemawiający za tym, aby nie oszczędzać perfum do tego stopnia, że np. po roku wciąż mamy jeszcze około połowę 100-mililitrowego flakonika.

Zajrzyj do innego artykułu na blogu, w którym podpowiadamy, jak przedłużyć trwałość perfum.

Prawdziwe perfumy wystarczają na znacznie dłużej

Jeśli zależy Ci na tym, aby móc jak najdłużej cieszyć się pięknym zapachem i nie lubisz go często zmieniać, to zainwestuj w prawdziwe perfumy, czyli produkty, w których stężenie olejków eterycznych wynosi między 20 a 30 procent.

Fakt, perfumy – w porównaniu z wodami perfumowanymi czy toaletowymi – są stosunkowo drogie, natomiast dzięki wybitnej wydajności i intensywności zapachu wystarczają naprawdę na długo, dlatego ich zakup może być opłacalny.

Perfumy damskie i męskie, w różnych wariantach pojemności, kupisz w Super Drogerii. Mamy zapachy wszystkich czołowych marek perfumeryjnych, w tym Paco Rabanne, Yves Saint Laurent, Dior, Tom Ford, Gucci, Chanel czy Giorgio Armani. Już teraz znajdź nowy zapach dla siebie lub kogoś bliskiego!

pixel