Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak przedłużyć trwałość perfum? Pięć dobrych wskazówek

2023-11-21
Jak przedłużyć trwałość perfum? Pięć dobrych wskazówek

Zakup perfum, szczególnie tych z najwyższej półki cenowej, może stanowić spore obciążenie dla domowego budżetu. Większość z nas dba o wartościowe przedmioty, jak samochód, skórzane buty czy piękna torebka. Nie ma żadnego powodu, aby nie postępować tak samo z perfumami. Jeśli właśnie przymierzasz się do zakupu nowego flakoniku i tym razem chcesz „zaszaleć” fundując sobie np. perfumy Chanel czy Prada, to koniecznie przeczytaj cały artykuł. Dowiesz się z niego, jak przedłużyć trwałość perfum poprzez m.in. ich prawidłowe przechowywanie. Oto pięć cennych wskazówek.

Nie przechowuj perfum w łazience

To najważniejsze zasada, do której wiele osób niestety się nie stosuje. Wbrew pozorom łazienka nie jest dobrym miejscem do przechowywania perfum, a już na pewno nie poza szafką, czyli np. na umywalce czy zabudowie toalety.

W łazience panują zmienne warunki atmosferyczne – raz jest bardzo wilgotno, za chwilę sucho, w czasie kąpieli gorąco, by po kilkunastu minutach temperatura spadła o dobrych kilka stopni. Lepiej więc przenieść kosmetyki do innego pomieszczenia – i to nie tylko perfumy, ale też kosmetyki kolorowe.

Trzymaj perfumy w ciemnym miejscu o stałej temperaturze

Idealnie nadaje się do tego szafka w sypialni czy szuflada w toaletce. Opcjonalnie może to być też szafka łazienkowa, jednak ważne, aby nie znajdowała się ona bezpośrednio przy prysznicu lub wannie, właśnie z uwagi na gwałtowne zmiany temperatury i wilgotności powietrza.

Najlepiej będzie zmienić swoje przyzwyczajenia i zacząć przechowywać perfumy w sypialni, gdzie zwykle panują dla nich optymalne warunki (przede wszystkim jest chłodniej). Jest to także praktyczne, ponieważ kończąc kompletowanie garderoby możesz od razu spryskać się perfumami i stylizacja na wyjście gotowa.

Zamykaj flakonik po każdym użyciu

To bardzo ważna, a często niedoceniana czy wręcz bagatelizowana zasada. Perfumy mogą szybko tracić swoje właściwości, jeśli nie są szczelnie zamykane. Sam flakonik to zdecydowanie za mało, ponieważ powietrze może się dostawać do wnętrza również przez atomizer.

Dlatego pamiętaj, aby po każdym użyciu perfum zamknąć atomizer nakrętką lub korkiem.

Dbaj o prawidłową aplikację

Na trwałość perfum decydujący wpływ ma sposób ich aplikacji. Naprawdę nie warto tego robić przypadkowo, w pośpiechu i byle jak. Obowiązuje tutaj prosta zasada: perfumy psikamy w tzw. miejsca tętnienia, czyli tam, gdzie skóra jest najcieplejsza i znajduje się pod nią najwięcej naczyń krwionośnych. Może to być np. okolica za uszami, kark, szyja, nadgarstki, przeguby kolanowe i łokciowe czy klatka piersiowa.

Więcej porad dotyczących optymalnych sposobów aplikacji perfum znajdziesz w osobnym artykule, w którym podpowiadamy, gdzie psikać męskie perfumy – opisane w nim zasady śmiało może wykorzystać również każda kobieta.

Zainwestuj w dobre perfumy

Nie jest to porada stricte użytkowa, natomiast musimy o tym wspomnieć. Wiele osób narzeka na trwałość swoich perfum, nie przykładając jednak dużej wagi do ich jakości czy nawet rodzaju kosmetyku. Które perfumy są najtrwalsze? Oczywiście te, które można nazywać prawdziwymi perfumami, zawierające powyżej 30% substancji zapachowej.

Na drugim miejscu znajdują się wody perfumowane, dalej wody toaletowe oraz wody kolońskie. Jeśli więc zależy Ci na bardzo dobrej trwałości zapachu, to kieruj się tym kryterium przy wyborze kosmetyku dla siebie.

Bardzo ważne jest również to, aby sięgać po perfumy znanych, renomowanych marek, niekoniecznie tych najdroższych. Wystrzegaj się natomiast podróbek, które mają niewiadomy skład, mogą wywoływać reakcję alergiczną, a przede wszystkim nie grzeszą trwałością.

Stosując się do tych bardzo prostych wskazówek możesz znacząco przedłużyć trwałość swoich perfum, co z kolei jest dobrym argumentem za tym, aby zainwestować we flakonik kosmetyku ze znacznie wyższej półki – uwierz, że sprawisz sobie w ten sposób wielką przyjemność. Na zakupy oczywiście zapraszamy do Super Drogerii.

Zajrzyj też do innych artykułów na blogu, w których nasi eksperci podpowiadają m.in., jakie są sezonowe trendy w perfumach oraz wyjaśniają różnice między wodą perfumowaną a wodą toaletową.

pixel